Aktuality

Poslední kapka: společně za zdravou krajinu

Naše krajina na tom není dobře. Schopnost zadržet vodu je dnes poloviční oproti době před sto lety. Kvůli průmyslovému zemědělství, odvodnění půdy melioracemi, napřímením potoků a řek a nevhodným hospodařením výrazně klesá kvalita půdy, ve které umírají důležité organismy. Důsledkem jsou tři extrémní jevy, se kterými se Česká republika v posledních letech potýká: sucho, eroze a povodně. Nečinnost vlády je pro nás poslední kapkou! Chceme zdravou krajinu pro nás i naše děti. Společně musíme vládu přesvědčit o nutnosti ochrany krajiny před suchem a dalším prohlubováním klimatické krize.

Kdy a kde?

Sejdeme se 26.7. v Praze na Malostranském náměstí ve 14:00.

Co požadujeme?

  • Vytvoření plánu na funkční zadržování vody v krajině a změnu zemědělské politiky i dotací směrem k podpoře udržitelného hospodaření.
  • Co nejrychlejší přechod z fosilních paliv na obnovitelné zdroje energie, a to za spravedlivé transformace.
  • Společné hledání co nejefektivnějšího řešení ve spolupráci s experty a s využitím osvědčené praxe.

Včasnými účinnými kroky pro zadržení vody v krajině můžeme drastické dopady sucha výrazně zmírnit.
Koronavirová pandemie nám připomněla, že se i v těžkých chvílích dokážeme semknout a zdolat nepředstavitelné překážky.Pojďme se tedy spojit i teď, a ukažme, že nám na budoucnosti záleží! 

Pořadatelé:

Greenpeace Česká republikaNezisková organizace · Organizace pro ochranu životního prostředí,NESEHNUTÍ
Hnutí DUHA – Přátelé Země Česká republika,Hnutí Brontosaurus , Lovíme Bio, Poradce pro životní prostředí, Zelený kruh,Společnost pro trvale udržitelný život,Klimatická žaloba,Klimatická koalice,Extinction Rebellion Česká republika ,Živá voda,Fridays For Future Česká republika,Limity jsme my,AMPI,Učitelé za klima