Aktuality

Pozvánka na příznivecké setkání na farmě Malonty

Není nad osobní setkání, a proto svoláváme všechny příznivce a milce půdy, abyste se přijeli v pátek 10. 5. 2024 seznámit s Farmou Malonty a po roce opět setkat s Nadací Pro půdu. 

Společně se podíváme na provoz farmy, projdeme se po nadačních pozemcích v malebném podhůří Novohradských hor, nahlédneme, co se skrývá pod povrchem půdy pomocí rýčové zkoušky, a večer posedíme u ohně, dáme si čerstvého pstruha a budeme se bavit o půdě, nadaci, zemědělství nebo jen tak o životě.

Na co se můžete těšit?
Setkání zahájíme exkurzí na farmě Malonty, která ekologicky hospodaří i na 472,5 hektarech nadačních pozemků, chová mléčný a masný skot a věnuje se produkci krmiva pro zvířata. Po exkurzi se vydáme na půdní procházku po nadačních pozemcích. Ponoříme ruce do hlíny a nahlédneme pod povrch země do půdy pomocí rýčové zkoušky. Po procházce se přesuneme na chatu v Leopoldově, kde budeme moci posedět u ohně, dát si čerstvého pstruha a neformálně si večer užít s členy nadace a jeden s druhým. Chata má kapacitu 20 lůžek a noc stojí 500,- na osobu, ubytování si každý hradí sám. Po domluvě se dá přespat i ve vlastním stanu, obytném voze či jiném příbytku na pozemcích u chaty.

Program bude přizpůsobený přítomnosti dětí, nebojte se přijet s celou rodinou a třeba si výlet prodloužit na celý víkend (chatu máme zamluvenou na noc z pátku na sobotu, ale po domluvě je možné ubytování prodloužit na celý víkend).

Vemte si s sebou svačinu na odpoledne. Skvělé bude, když vezmete i jídlo, které se dá sdílet s ostatními, a budeme moct vzájemně ochutnat výtvory našich rukou. Na chatě v Leopoldově bude možnost dát si čerstvého grilovaného pstruha, pivo a další drobné občerstvení.

Dejte nám prosím vědět, jestli se akce zúčastníte vyplněním tohoto přihlašovacího formuláře

Těšíme se na osobní setkání.