Aktuality

Sbírka: Aby půda žila a my s ní

Vykupme společně 6,5 hektarů pro mladou zemědělskou rodinu a rozšiřme tak rozlohu zdravé půdy, která je chráněna před degradací a zastavěním. Aby půda žila a my s ní

Máme velkou radost, protože vám právě jdeme představit naše nové zemědělce – rodinu Raisových, kterou jsme letos podpořili. Od příštího roku budou hospodařit na 6,5 hektarech nadačních pozemků.

Kdo jsou Raisovi? Kde a jak hospodaří?

Eva a Marek Raisovi hospodaří ekologicky v Podkrkonoší. V současné době nemají jistotu dlouhodobého pronájmu a proto se obrátili na Nadaci Pro půdu.

Raisovými jsme v kontaktu už téměř dva roky, ale až letos se podařilo najít 6,5 hektarů rovinatých a ucelených pozemků v obci Vítězná u Trutnova. V současné době jsou pozemky obhospodařovány konvenčně, a tak je skvělé, že od příštího roku si v péči Raisových půda konečně odpočine a začne se obnovovat.

Proto jsme právě spustili sbírku pro získání darů na nákup výše zmíněných pozemků. Ano, v dnešních cenách je 6,5 hektarů už pěkný balík peněz. Cílová částka sbírky je pouze zlomek ceny pozemků. Část peněz máme z nadačních úspor, pro další část oslovujeme větší dárce.

Darujte, aby půda žila a my s ní

Jako poděkování za Váš dar si pro Vás Weleda (se kterou dlouhodobě spolupracujeme) nachystala milé překvapení v podobě 30% slevy. Více informací přijde v emailu po skončení dárcovské kampaně (tj. 8. 12.) každému, kdo daroval nad 600 Kč.

Věříme, že to společně zvládneme. Tak jako u minulých projektů – sbírka na Centrum Konipas či Svobodu sadu. Sbírka běží od 24. října do 7. prosince.