Aktuality

SVOBODU sadu – setkání s Nadací Pro půdu a ZAzemí

Není nad osobní setkání, a proto svoláváme všechny příznivce a milce půdy, aby se přijeli 9. dubna 2022 přesvědčit, jak voní půda v sadu v Loučkách u Turnova. Tento pozemek, i v návaznosti na kampaň SVOBODU sadu, nadace letos v březnu kupuje a svěřuje jej do péče spolku ZAzemí.


V sadu bude prostor si popovídat, vzít si půdu do rukou v průběhu rýčové zkoušky, jen tak být v přírodě, pozorovat pučící ovocné stromy a přiložit ruce k dílu – a to vše v kruhu podobně naladěných lidí. Program bude přichystaný i pro děti, takže se nebojte vzít celou rodinu. Podle počasí bude možnost se přesunout pod střechu, kde bude akce plynule pokračovat až do večera.

Prosím, potvrďte svou účast, ať víme (nejen) kolik toho navařit: https://forms.gle/knHdXQQNBGKjGabU8. Registrovaným účastníkům zašleme potřebné informace i připomenutí týden před akcí.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Kdy: 9. dubna 2022, od 14:00 hodin, v cca 17:00 se budeme přesouvat do Samotoče ve Frýdštejně

Kde: Loučky u Turnova, sad se nachází u fotbalového hřiště, odkaz na mapu: https://mapy.cz/s/fehurorefu

Doprava: Pokud se rozhodnete jet veřejnou dopravou, je nejjednodušší dojet do Turnova. Do Louček nejezdí v sobotu autobusy, takže zařídíme z Turnova odvoz (a přívoz). Prosím registrujte se, ať víme, kolik lidí bude potřebovat vyzvednout a případně, zda můžete nabídnout spolujízdu.

Ubytování: Protáhněte si akci do druhého dne a prozkoumejte v neděli krásy Českého ráje.

Ubytovat je se možné na Samotoči ve Frýdštejně, kde bude probíhat večerní posezení. Tam je možnost přespání ve sdílené místnosti s postelemi a společným sociálním zázemím. (bez poplatku)

V okolí je ale i velké množství hezkých penzionů – například Penzion Jizera Malá skála, Rekreační dům U Peštů, Penzion Neco.

Zajímavosti v okolí:

Je to Český ráj, takže o přírodní i kulturní zajímavosti v okolí není nouze. Z nejbližších je možné jmenovat Klokočské skály, Hrad Rotštejn v Klokočí, Malá Skála, cca 1,5km od Samotoče Hrad Frýdštejn.  

Těšíme se na viděnou!